(archiv potkan.jinak.cz)

Materiál: silnější látka (např. hadra na podlahu – kolem 20 Kč), flanel – asi 100 Kč metr (šířka látky asi 140 cm), „krepovka“ (látková stuha) 4 – 6 Kč metr, nitě.

Hamaky lze šít čtvercové i trojúhelníkové, jejich připevnění na klec se dá vyřešit přivázáním za šňůrky, dají se přišít poutka a do nich navléci kroužky nebo háčky na připevnění ke kleci. Hamaka je prošívaný, díky vložení pevnější látky robustní a tedy poměrně odolný. Při znečištění se dá vyprat.
Jedinou nevýhodou je to, že pokud doma nemáte potkany ale demoliční četu, tak neodolá sebe kvalitnější látka. Slabinou jsou šňůrky, ale ty se dají nově našít. Sama je šiji na staré singrovce, některé šicí stroje nemusí zvládnout tolik vrstev.

Potřebný materiál, dále potřebujete nůžky, špendlíky a značnou trpělivost.

materialx

Včechny tři vrstvy se přišijí k sobě po okraji, nejlépší je dodržovat linii konečného rozměru.

2

Vytvoří se prošití látky, je jedno jaký vzor, záleží jen na šikovnosti a možnostech stroje.

4

Prošitá látka připravena na další zpracování.

5

Látka se vystřihne podle linie švu. Proto je důležité mít již na začátku přesně vedené švy, ušetříte si spoustu práce. Pokud budete vyrábět trojúhelníkové hamaky jako já, stačí čtverec diagonálně prošít nití a mezi dvěma švy rozstřihnout látku.

6

Okraj se obšije textilní páskou (krepovkou), je nutné aby vám pásek neujížděl, zajistěte ho špendlíky. V rozích ukončete šev, odstřihněte nit, ohněte pásku přes roh a pokračujte dál v přišívání. Roh nevypadá nijak úchvatně, ale přišije se na něj poutko či šňůrky.

7

Přišití šňůrek, ty se ušijí z textilní pásky.

8

Konečná podoba hamak.

9