(archiv potkan.jinak.cz)

Obývá ji potkaní slečna Gerti
Podomácku vyrobená klec kombinovaná s akváriem, rozměry dodáme.

cela1

1)Materiál: Původní akvárko, dřevěné lišty a laky, pletivo, sololit, drátek z cívky, panty na dvířka, zavírání.

Cena materiálu – pletivo asi 200,- Kč, laky a ostatní materiál odhaduji asi na 200 – 250,- Kč.

Co ještě budete potřebovat?

„pistole“ (táta má různý vynálezy, ale určitě se to dá sehnat nebo pučit nejen u nás – je to taková pistole – sešívačka – střílí to drátky do sešívačky a upozoròuji, že je na místě nejvyšší opatrnost!)

2)Výroba: Myslím, že je to klec pro velký kutily, kteří třeba nechtějí svářet svářené klece (nic proti nim). Jak jsem si všimla i v OBI nebo v hornbachu mají lišty, tudíž udělat si tuto klec nemusí být problém. Lišty můžete slepit lepidlem na dřevo, nebo sbít hřebíčkem (a nebo mít spešl přístroj). Nejdříve jsem měla spodní rám klece, který se nastaví na akvárko (byl to původně kryt s pletivem samotného akvárka). Jako strop a spodní část je použit silný rám (jsou to laťky). Svislé hrany klece tvoří 4 samostatné silnější lišty.

Stropní a spodní rám je vlastně dvojtý, mezi jsou svislé hrany a pletivo upevněné tou pistolí. Viz foto. Pletivo se musí předem vyměřit a to už je na výrobci. Všechno se poté dá dohromady a pletivo se chytře omotá a přistřelí. Doufám, že fotky napoví víc. Dvířka snad ani nemohu komentovat. Jde o stejný princip jako je strop a spodní část. Pevně věřím, že fotky postačí, alespoò k nějakému nápadu.

Zbytek výzdoby závisí jen na majiteli. Myslím, že je to pěkná pokojová klec – (proč si nepochválit cizí šikovnost). Držím palce, pokud se do ní někdo pustí. Jen musím podotknout, že ji Gerti nijak neničí (není destrukční typ) – snažila se prokousat pletivo, ale na to její zoubky nestačí. Nemohu ji tedy doporučit majiteli, který má hlodavého potkana.

Klec jsem si chtěla udělat sama, ale když se to náš domácí kutil doslech, tak mi zabavil pletivo a udělal mi ji sám…určitě by ta moje nebyla tak…“stabilní“.

3)Vybavení: drenážní roura – osmička je akorát, silný igelitový pytel, nebo omyvatelný ubrus, koberec, hamaky, ruličky, domečky, papů….

Detail upevnění pletiva v rámu. Pletivo je zafixováno „sešívačkou“.

roh_stropu2

Horní roh klece, pletivo je začištěno tak aby nepřesahovalo rám.


Dvířka klece jsou vsazena do stěny. Jsou tam celkem dvoje dvířka, u toho musel mít tvůrce hodně pevné nervy.

dvirka

Detail dvířek a jejich upevnění v pletivu.

dvirka2 Pant dvířek. Dřevo je vyřezáno tak aby se dala zavřít, bez toho to nejde aniž by nevznikla mezera, přibit je hřebíčky.

pant

Zavírání dvířek, dva hřebíčky, západka 😉

zavirani Detail připevnění patra měděným drátkem, patro je potaženo igelitovým pytlem pro snadnější údržbu – nevhodné pro příliš žravé potkany :)

patro

Dolní část klece s akváriem, na dně akvária je vložena krabice s podestýlkou pro snadnější úklid, také je patrné jak je rám položen na akvárium.

cela2

Horní část klece v plné kráse včetě vybavení, horní fotka na této stránce je před úklidem, doufám že mi to Zuzka odpustí 😉 Malá poznámka, celý text dodala Zuzka. Popisky k fotografiím si troufla dopsat má maličkost :) Klec se mi velmi líbí, myslím že je dobře vymyšlená a není finančně náročná.

zarizena