(archiv potkan.jinak.cz)

Obývá ji čtverka potkaních kluků –Vasil, Raist, Cipísek a Brutus

Koupená klasická klec s nosnou konstrukcí, výsuvné dno, opatřena podstavcem s kolečky a stříškou, možnost změny na voliéru či terárium, 100 x 60 x 150 cm (175 cm s podstavcem), pořizovací cena 11,000 Kč.

klec

 

1)popis a vybavení klece: klec je přestavitelná na voliéru či terárium. Její patra jsou vyrobeny z tenkého sololitu (3,3 mm), který je v současné době potažen omyvatelným ubrusem usnadňující úklid klece. Ubrus je k deskám připevněn zespodu lepící páskou (přesněji sportpáskou). Všimněte si, že patra nesahají přes celou šířku klece, často jsou jen v rozích a tím je prostor daleko členitější. Právě mezi malými poličkami jsou dvířka klece o rozměrech 25 x 25 cm, dolními dvířky je přístup ke dnu klece a dolním patrům, druhé jsou v horní části klece. Další dvoje dvířka jsou na bocích klece, ale chovatelé je nepoužívají. Patra jsou podepřena příčkami z původního vybavení, jsou ale tak lehká, že je mohou podpírat napnuté dráty. Misky na potravu vidíte v dolní části klece, pro lepší obsluhu jsou vyjímatelná zvenku. Klec má množství domečků a prolézaček, nejoblíbenějším domečkem je obyčejný umělohmotný květináč s vyřezaným otvorem. Další místa pro odpočinek jim poskytují hamaky , jeden zvl᚝ oblíbený je pod střechou klece. Všechny jsou pečlivě vypnuty, kluci mají rádi pevnou půdu pod nohama.Pro zajímavost, majitelka vystýlá domečky i hamaky skartovaným papírem. Jako podestýlka slouží hobliny střídající se s kukuřičnými vřeteny. Výborně se osvědčila žlutá roura vedoucí z prvního do třetího patra, je snadno k sehnání v Hornbachu nebo v Obi. Není drahá a potkani si užijí spoustu legrace, zvláště když jich chováte víc. Další prolézačka je v prvním patře, je sestavena z šedých umělohmotných trubek.

Poznámky: klec má spoustu výhod, kromě snadného úklidu a přístupu k miskám se musí ocenit výborné zařízení vyhovující potkanímu způsobu života. Výborným nápadem jsou patra ze sololitu potažené omyvatelným ubrusem, sololit bez něj můžete vyhodit za pár dnů do koše.

Vasil a Cipísek v domečku z umělohmotného květináče, před nimi skartovaný papír jakožto výborný materiál na hnízdo.

vac Raist spící na sololitovém patře klece, všimněte si uchycení pater i dalších věcí pomocí provázku, je to zcela bezpečné.

v_kleci

Vasil v drenážní trubce, ta je opět bezpečně připevněna provázkem. Délka drenážní trubky záleží na potkanovi, někteří uvítají dlouhou, jiní do ni nevlezou.

vasil