(archiv potkan.jinak.cz)

Klec pro 2 potkany, které ještě nemáme (teprve začínáme)

Rozměry klece – 50x50x100 cm, celkové náklady bez vnitřního zařízení asi 1.100,-Kč.

cela

Základní inspirace je z webu, upravená pro naše potřeby. Na popsaných zhotovovaných klecích nám vadilo hlavně to, že spodní díl by asi byl špatně odnímatelný. Proto bylo hlavním záměrem „vysouvací dno“. Zbytek je převzatý.

Spodní vysouvací dno je vlastně zásuvka slepená z plexi 4 mm 50 x 50 cm z BAUHAUSu – 2 desky. Deska se v místě lomu několikrát přejede(tím je myšleno pořádné rytí) ocelovou jehlou, doporučeno z obou stran a pak zlomí přes hranu stolu. Nejlépe se láme s pomocníkem.

 

Slepuje se lepidlem,které si připravíme rozpuštěním zbytkù plexi v toluenu. Čelo zásuvky je vyší a po zasunutí přesahuje výšku vstupního otvoru.

lepeni

 

lepeni4

lepeni2

Základem dna je konstrukce z lišt a kulatin slepená HERKULESem a spojená vruty.

zakladna

 

detail_zakladny

Pùvodně jsme se domnívali,že tento základ pro klec postačí a že navíc drátěná-pletivová konstrukce bude od této základny odnímatelná. To se ukázalo jako nevyhovující a nakonec jsme tuto základnu v zájmu větší stability ještě přišroubovali na zbytek pracovní desky,který jsme jako odřezek koupili v OBI. Pod touto základnou jsou přišroubovány 4 kolečka.

dno3

Pletivo je samonosné, zakoupené v místní prodejně typu bývalého KOVOMATu. Cena v tomto obchodě byla jen 2/3 ceny téhož pletiva v BAUMAXu, resp.OBI. Pletivo, na celou výšku role,jsme ohýbali přes hranu stolu,nikoliv po celém obvodu.Nechtěli jsme mít s ohýbáním problémy a tak jsme ohnuli vždy jen 2 strany v pravém úhlu a obě stojiny pletiva složili k sobě a další 2 pravé úhly raději vydrátovali vázacím drátem nebo slaboproudým měděným drátkem (4 pramenný měděný drátek-1 metr za 2,-Kč)

dno2

Dolní část vstupu je zesílena svařovacím drátem, který je omotáním spojen s pletivem (barevné drátky). Celá klec je pak v dolní části základy olištována a barevně natřena.