Krycí chlupy u těchto barev mají uprostřed pruh odlišné barvy. Špička chlupu bývá zbarvena nejtmavěji, následuje pruh v kontrastní barvě a u kořínku mívá chlup další pruh světlejší barvy. Tento efekt se nazývá ticking. Někdy se jako ticking označuje pouze tmavá špička chlupu.

Aguti (Agouti)

Kaštanová barva srsti, střední pruh je žlutooranžový, podsada tmavě šedá, břicho stříbřitě šedé. Oči jsou černé, jiná barva se nepřipouští.

IMG_4044 (400x306)
IMG_0384 (400x300)

Čokoládová aguti (Chocolate agouti)

Sytá červenohnědá barva, podsada tmavě šedohnědá, střední pruh žlutooranžový. Břicho je stříbřitě šedé, oči černé. Světlé oči se nepřipouštějí, nesmí chybět červenohnědý nádech srsti.

Havanská aguti

Středně hnědá barva s oranžovým nádechem, střední pruh je žlutohnědý. Podsada středně šedá, břicho světlejší stříbřitě šedé. Oči tmavé rubínové. Barva by měla být nezaměnitelná za skořicovou.

11061338_467160390116406_5165759958738948268_n (400x300)

Holubičí aguti (Russian dove agouti)

Teplá šedorůžová barva, kontrastní pruh oranžovohnědý, podsada je světle šedá, břicho teple šedé s nádechem do modra. Oči jsou černé nebo tmavě rubínové, světlé se nepřipouští.

IMG_0430 (400x314)
IMG_0779 (400x300)

Jantarová (Amber)

Světlá, zlatooranžová barva, střední pruh je slonovinový, podsada krémová, břicho je světle krémové. Oči jsou světle červené (růžové). Odstín nesmí být příliš šedý nebo žlutý, barva očí nesmí být tmavá.

IMG_6279 (400x276)
08ce61f9e07d104b0103

Karamelová aguti (Caramel agouti)

Jasně oranžová barva s hnědým nádechem, podsada a břicho krémové. Oči rubínové.

Kávová aguti (Coffee agouti)

Základ barvy je hnědý (odstín tmavého karamelu) se šedým nádechem, podsada středně šedá, břicho stříbřitě šedavé. Oči tmavě rubínové.

Levandulová aguti (Lavender agouti)

Barva výrazně podobná platinové aguti, základ barvy je světle modrá se šedohnědým nádechem (podobný odstínům levandule), kontrastní pruh je žlutohnědý. Podsada stříbřitě šedavá, břicho stříbřité. Oči tmavě rubínové.

Lila aguti (Lilac agouti)

Růžově holubí šedá srst, podsada je kakaové barvy, střední pruh šedý (holubí), břicho stříbrné. Oči jsou tmavě rubínové až černé, nesmí být světlé. Barva nesmí mít ani modrý ani růžový nádech.

Modrá aguti (Blue agouti)

Břidlicový základ srsti, kontrastní pruh je žlutohnědý, podsada břidlicově modrá, břicho břidlicové se světle stříbrným nádechem. Oči jsou černé. Nesmí být světlé. Nesmí ani chybět modrý nádech.

IMG_0772 (400x256)

Německá modrá aguti (Graphite agouti)

Barva podobná ruské modré ale bez výrazného melírování, srst je kovově stříbřitě šedá s hnědooranžovým kontrastním pruhem. Podsada je modrošedá s hnědými konečky, břicho světlé, stříbřitě šedomodré.

Platinová aguti (Platinum agouti)

Světle šedá holubičí barva s nádechem do modra, střední pruh oranžovohnědý, podsada je světle šedá, břicho je velmi světlé šedé, celkový odstín zbarvení působí teple. Oči jsou červené až černé, co nejtmavší, nesmí být světlé.

Plavá (Fawn)

Sytě zlatavá barva srsti, podsada je světlá, krémově žlutá, střední pruh oranžový. Břicho je krémově stříbrné. Oči jsou rubínové, tmavší jsou preferovány. Barva nesmí být příliš snědá.

IMG_1779%20(400x334)%20(300x251)

Ruská čokoládová aguti (Russian chocolate agouti)

Hnědošedá barva srsti s oranžovohnědým středním pruhem. Barva vykazuje melírování charakteristické pro ruské modré barvy. Podsada je hnědošedá, břicho světlé, stříbřitě šedé. Oči černé či tmavě rubínové.

Ruská modrá aguti (Russian blue agouti)

Tmavě hnědomodrá barva, kontrastní pruh oranžovohnědý, podsada je šedomodrá, břicho stříbřitě šedomodré. Charakteristická je přítomnost melírování, typického pro ruské modré barvy. Oči musí být černé, nesmí chybět modrý nádech srsti.

IMG_0857 (400x311)

Ruská levandulová aguti (Russian lavender agouti)

Světlá šedomodrá (levandulová barva) s krémově žlutohnědými středním pruhem. Podsada a břicho stříbřitě šedé. Oči tmavé, rubínové.

Ruská perlová aguti (Russian pearl agouti)

Stříbřitě šedá barva srsti, kontrastní pruh je oranžovomodrý, podsada světlá, stříbřitě šedá s krémovým podtónem. Břicho bledé, krémově šedé. Oči černé až tmavě rubínové.

Ruská platinová aguti (Russian platinu agouti)

Světlá šedomodrá barva, střední pruh je krémový, žlutohnědý. Podsada a břicho světlé, šedomodře stříbřité. Oči rubínové, preferuje se tmavý odstín.

Ruská stříbrná aguti (Russian silver agouti)

Velmi světlá šedá barva s nádechem do modra, krémovožlutohnědý střední pruh, podsada by měla být co nejsvětlejší, břicho je velmi světle šedé (až bílé). Oči černé, nesmí být světlé. Srst by neměla mít růžový nádech.

Skořicová (Cinnamon)

Teple červenohnědá barva, střední pruh je červenooranžový, konce chlupů čokoládové. Podsada středně šedá, břicho stříbřitě šedé nebo světlejší. Oči jsou rubínové nebo černé, nesmí být světlé. Odstín srsti nesmí být příliš šedý či žlutý. Někdy se rozlišuje skořicová na americkou nebo britskou. Americká skořicová působí celkově teplejším dojmem, který je způsobený větším podílem oranžové složky v barvě.

IMG_7003 (400x289)
IMG_6936 (400x300) porovnání agouti x cinnamon

Skořicová perlová (Cinnamon pearl)

Světlá, zlatooranžová hnědá srst, střední pruh oranžový, podsada je krémová, břicho je světle krémově stříbřitě šedé. Oči musí být černé. Nepřipouští se světlé oči ani příliš žlutý nebo šedý nádech srsti. Podobně jako u skořicové barvy se může rozlišovat americká a britská varianta, opět platí, že americká varianta je laděná více do teplých oranžových odstínů.

Stříbrná aguti (Silver agouti)

Velmi světle šedá barva s lehkým nádechem do modra, podsada by měla být co nejvíce světlá. Kontrastní pruh je žlutooranžový, břicho téměř bílé nebo velmi světle šedé. Oči musí být světle červené (růžové).

Topazová (Topaz)

Sytá zlatooranžová barva, střední pruh sytě zlatavý a podsada je šedá. Břicho je stříbřitě šedé. Oči musí být tmavě rubínové. Barva nesmí být příliš snědá.